...

Informacje, Z życia ROD

Dzień Działkowca w ROD „Fosa II” w Warszawie

Dzień Działkowca w ROD „Fosa II” w Warszawie

16 września br. niespodziewanie słoneczna pogoda dopisała podczas ogrodowych obchodów Dnia Działkowca. Jak co roku licznie przybyli nasi działkowcy korzystali z wykładu o roślinach i miodzie, przeprowadzonego przez właściciela jednej ze szkółek ogrodniczych. Była także możliwość zakupu na miejscu przywiezionych wielu roślin i miodu.

 

Po interesującej prezentacji ogrodniczej odbyła się część oficjalna obchodów Dnia Działkowca w naszym ROD, na której wręczono dyplomy za działki wyróżniające oraz dyplomy Polskiego Związku Działkowców z okazji Jubileuszu 120 lat ogrodów działkowych w Polsce następującym działkowcom:

  • Pani Mirosławie Dargiewicz-Świniarskiej,
  • Panu Mariuszowi Ważnemu,
  • Panu Leonidowi Bujanowi,
  • Panu Zdzisławowi Sarneckiemu,
  • Panu Sebastianowi Niewiadomskiemu

za osobiste zaangażowanie w rozwój ogrodów działkowych dla pokoleń oraz współudział w tworzeniu, umacnianiu oraz obronie Związku.

Kolejnym punktem święta naszych działkowców i ich rodzin był udział w biesiadzie z pysznym bigosem osobiście przygotowanym przez Panią Prezes Mirosławę Dargiewicz-Świniarską, kiełbaskami pieczonymi przy ognisku i innymi smakołykami. Jak co roku integracja działkowców przebiegała w znakomitej atmosferze do późnych godzin wieczornych.

 

Autor tekstu i zdjęć: Sebastian Niewiadomski – wiceprezes zarządu ROD „Radiowo-Fosa II”

Sprawdź oferty pracy

Chcesz dołączyć do naszego zespołu i stać się częścią Polskiego Związku Działkowców? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera, by nie przegapić ciekawostek i porad dotyczących życia na Twojej działce!

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.