17 listopada w ROD „ Złote Piaski” w Siedlcach odbyło się szkoleniowe dla zarządów ROD z terenu działania Delegatury Rejonowej PZD w Siedlcach. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 22 ROD z 34, działających na terenie Delegatury. Łącznie było to 38 osób.
Szkolenie podzielone było na 3 bloki tematyczne:
- Zmiany w statucie PZD
- Szkolenia podstawowe dla nowych działkowców
- Prowadzenie inwestycji w ROD, z uwzględnieniem zmian w Regulaminie dotacji OM PZD.

Spotkanie miało bardzo intensywny charakter. Omówiono szczegółowo wszystkie zmiany w nowym statucie PZD. Zarządy zapoznały się także z zasadami odbywania szkoleń podstawowych dla nowych działkowców oraz z zakresem tematycznym szkoleń. Zaprezentowany został i omówiony wzór nowego świadectwa dla działkowców, którzy zrealizują program szkolenia.
Bardzo ważnym tematem, poruszonym na spotkaniu było prowadzenie inwestycji i remontów w ROD. Zagadnienie to zawsze budzi duże zainteresowanie. Zarządy zapoznały się z Uchwałą nr 727/2025 Okręgowego Zarządu Mazowieckiego Polskiego Związku Działkowców z dnia 8.10.2025 r. w sprawie zmiany Regulaminu udzielania i rozliczania dotacji dla ROD z Okręgowego Funduszu Rozwoju ROD oraz opiniowania wniosków o dotacje z Krajowego Funduszu Rozwoju ROD.
Po wyczerpaniu oficjalnego programu szkolenia miały miejsce indywidualne konsultacje zarządów ROD z pracownikami OM PZD.
AP