17 lutego w ROD „Złote Piaski” w Siedlcach miało miejsce szkolenie dla Zarządów ROD oraz Komisji Rewizyjnych. Spotkanie poprowadziła Kierownik Delegatury Rejonowej PZD w Siedlcach.
Następujące bloki tematyczne były przedmiotem spotkania:
1. Wytyczne dla Zarządów ROD w zakresie uzyskania dostępu i korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur – temat omówiła Główna Księgowa OZM Anna Sergiel.

Zebrani dowiedzieli się co to jest KsEF, jak uzyskać certyfikaty i upoważnienia do korzystania z platformy KsEF. Na przykładach z kilku ROD przećwiczono sposób logowania, pobierania oraz zapisywania danych.
Następnie Główna Księgowa odbyła indywidualne konsultacje z zarządami ROD.

2. Wytyczne dla Zarządów ROD w zakresie przygotowania i przeprowadzenia walnych zebrań sprawozdawczych członków PZD w ROD w 2026 r.
Kierownik Delegatury wspólnie z Wandą Kruk- członkiem OZM PZD w Warszawie omówiły szczegółowo wytyczne do walnych zebrań na 2026 rok.
3.Następnie przedstawiono procedury sporządzania i aktualizacji planów zagospodarowania ROD wprowadzonej uchwałą nr 521/2025 KZ PZD z dnia 4.11.2025 r. oraz omówiono zasady prowadzenia inwestycji w ROD, w kontekście zmiany Regulaminu Komisji Inwestycyjnej OM PZD w zakresie przyznawania dotacji.
Po szkoleniu miały miejsce indywidualne konsultacje. Zarządy zaopatrzyły się w druki zaproszeń na wz oraz inne materiały szkoleniowe.
W spotkaniu wzięło udział 45 osób.
AP