Informacje z delegatur

Szkolenie dla Zarządów i Komisji Rewizyjnych ROD w Siedlcach

Szkolenie dla Zarządów i Komisji Rewizyjnych ROD w Siedlcach

17 lutego w ROD „Złote Piaski” w Siedlcach miało miejsce szkolenie dla Zarządów ROD oraz Komisji Rewizyjnych. Spotkanie poprowadziła Kierownik Delegatury Rejonowej PZD w Siedlcach.

Następujące bloki tematyczne były przedmiotem spotkania:

1. Wytyczne dla Zarządów ROD w zakresie uzyskania dostępu i korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur –  temat omówiła Główna Księgowa OZM Anna Sergiel.

 Zebrani dowiedzieli się co to jest KsEF, jak uzyskać certyfikaty i upoważnienia do korzystania z platformy KsEF. Na przykładach z kilku ROD przećwiczono sposób logowania, pobierania oraz zapisywania danych.

Następnie Główna Księgowa odbyła indywidualne konsultacje z zarządami ROD.

2. Wytyczne dla Zarządów ROD w zakresie przygotowania i przeprowadzenia walnych zebrań sprawozdawczych członków PZD w ROD w 2026 r.

Kierownik Delegatury wspólnie z Wandą Kruk- członkiem OZM PZD w Warszawie omówiły szczegółowo wytyczne do walnych zebrań na 2026 rok.

3.Następnie przedstawiono procedury sporządzania i aktualizacji planów zagospodarowania ROD wprowadzonej uchwałą nr 521/2025 KZ PZD z dnia 4.11.2025 r. oraz omówiono zasady prowadzenia inwestycji w ROD, w kontekście zmiany Regulaminu Komisji Inwestycyjnej OM PZD w zakresie przyznawania dotacji.

Po szkoleniu miały miejsce indywidualne konsultacje. Zarządy zaopatrzyły się w druki zaproszeń na wz oraz inne materiały szkoleniowe.

W spotkaniu wzięło udział 45 osób.

AP

Pozostałe artykuły:

Chcesz dołączyć do naszego zespołu i stać się częścią Polskiego Związku Działkowców? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera, by nie przegapić ciekawostek i porad dotyczących życia na Twojej działce!

Wyszukiwarka wpisów